Firmamız Hakkında


Firmamız Hakkında

Güneyler Metal kurumsal ve sosyal sorumluluk doğrultusunda hareket eden kişi ve bireyler olmakla hem kendimizin hem de işimizin en doğru şekilde yapmanın verdiği zevkin en büyük kar olduğuna inanıyoruz.

Güneyler Metal hurda 1990 yılında Ramazan güney tarafından mecidiyeköy de kurulmuşdur. Şehirleşmenin etkisi ile yaklaşık 15 yıl hizmet verdiği Mecidiyeköy Hurda merkezinden ayrılmışdır. Kısa bir süre Cağlayan da da bir hurda merkezi kurmuşdur. Fakat bura da da aynı şehirleşmenin etkisini fazlası ile hissetmişdir. Cünkü istanbul her gecen gün büyüyor ne yazıkki İstanbulun iç kısımlarında Hurdacılık yapmak zorlaşıyordu.Çaglayan Hurda 2 yıl kadar Hurda merkezi çalıştırmışdır. Bunun sonucun da Güneyler Hurda 2007 yılın da Hurda merkezini Kemerburgaz Göktürk Hurda toplama merkezine taşımak zorun da kalmışdır. Ve 10 yıldır Göktürk hurda merkezin de faliyet de dir.  

Bunun dışın da İstanbul un Çeşitli semtlerinde hizmet vermektedir. Güneyler Metal hurda sekdörün de İstanbul'da ileri gelen firmalar arasın da dır.Kuruluşunda Mecidiyeköy ve çağlayan da olan firmamız Son 10 yılda Kemerburgaz Göktürk de faliyet göstermekdedir.Hurda ve Atık mazemelerin geri dönüşümü cevre ve şehir doğasını korumaya calışarak ülke ekonomisine canlandırmak için faliyet gösterilmektedir.Geri Dönüşümle kazanlılan ürünlerin ülke açısından çok büyük bir fayda sağladığı artık herkez ce bilinmekdedir.

Hurda Geridönüşüm ün ne gibi faydaları vardır

Hurda geri dönüşümü bircok insanın gecimini sağladığı iş kolunu oluşmaktadır.İsdihdam acısın dan buyuk bir paya sahibdir ülke genelin de yaklaşık 150 bin kişi isdihdam edilmekdedir.Bunlar gerek geridönüşüm merkezlerinde işci Hurdacı esnafı olan kişiler Hurda toptancılıgı yapan firmalar da calışanlar sokaklarda hurda ve kagıt toplayarak gecimi sağlayan vatandaşlar genel olarak Geridönüşümcü dür Halk arasında  Hurdacı olarak geçse de.Ülkemiz de 1400 olan askari ücret insanların gecimini oldukkca zorlaştırmışdır. Zira bu üçret heleki İstanbul gibi bir şehir de gecinmek icin hiç de iyi bir üçret değildir.Buna altarnatif olarak hic bir yere bağlanmadan seyyar olarak Hurdacılık yapan bir kişi ayda en az 3000 tl kazanabilir. Cünki Hurda işi başlı başına bir ticaret dir.Sektör de işci aylık larıda ortalama 2000 tl civarın da dır.Firmamız Güneyler hurda olarak da 10 kişi isdihdam etmek dedir.

Hurda Geri dönüşümü nedir ve nasıl yapılır

Hurda geri dönüşümü ister metal olsun ister pilasdik isder kağıt olan bir objenin cinsine göre eritilerek kırılarak yada yoğrularak tekrar kullanıma sunulmasıdır.Kullandıpınız bir makas da olabilir bu arabanız da bir Hurdacı ya buyük bir fabrikayı da Hurdaya verebilirsiniz 1 kg demiride isterseniz Hurda demir nasıl dönüştürülür onu ele alalım.Bu bir araç olsun mesela yıllardır kullandığınız otomobilinizi emekliye ayırmak isdediniz gerekli belgeleri cıkartarak aracınızı hurdaya ayırdınız.Ve Güneyler hurdaya başvurdunuz www.guneylerhurda.com adresinden yada 0212 322 89 09 nolu telefondan ulaşabilirsiniz bu arada Aracınızı bulundugu yerden ellvela güneyler hurda deposuna getirilir. ve size üçreti ödenir aracdaki metal dışı yabancı maddeler ayrılır lastık cam koltukları mesela.Daha sonra Hurda merkezimizdekii vincler yardımı ile parcalanır sonrada pireslenir bu muhetlif hurda lar yirmi yirmibeş ton civarı olunca tırlarayüklenerek genelde izmit bölgesinde bulunan Hurda eritme fabrikalarına gönderilir. Fabrikaya ulaşan hurdalar boşaltılır ve gene vincler yardımı ile eritme potalarına atılır.Ve eritilir huda fabrikaları genelde inşşat demiri imal etsede bir kısmını biet olarak da cıkarır cıkan inşşat demirleri tekrardan inşaat firmaları yada demir satan nalburlara satılır ve geri dönüşümü sağlamış olarak reyonlardaki yerini alır biet olarak cıkan kütük şeklinde ki demirler ise başka amaçlarda kullanılmak icin hadane lere gönderilir. Hadane de haddane nin bıranjı na göre boru ,profil,lama sac gibi bir cok farklı koldan tekrar işlenir ve imal edilir. Ve tekrar bizim kullanımı mıza sunulur bu işlem sayısız defa tekrarlanır. Hurda bir demiri tekrar dönüştürmek maden ocagından demir cıkarmakdan cok daha karlı bir işdir. 

 

Firmamız Güneyler Metal Hurda sayesinde insanlara iş olanakları tanınmakta  ülkemiz için binlerce tl ye mal olaracak sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olmak  amacıyla faaliyet göstermektedir.